Biuro Szmaragd Facebook
Zaczynamy odliczanie do nowej ery księgowości w Polsce!
(data dodania: 2017-09-08)
Z dniem 1 stycznia 2018 roku w Polsce zakończy się era papierowej księgowości. POZOSTAŁO 114 DNI !

 

Zaczynamy odliczanie do nowej ery księgowości w Polsce!

 
Z dniem 1 stycznia 2018 roku w Polsce zakończy się era papierowej księgowości. Każdy podmiot – osoba fizyczna, spółka cywilna, spółki prawa handlowego i inni – będzie zobowiązany do prowadzenia ewidencji księgowych tylko i wyłącznie elektronicznie, oraz obligatoryjnego przesyłania niektórych informacji do Urzędu Skarbowego a pozostałych – na życzenie Urzędu. Forma przesyłania plików to tzw. Jednolity Plik Kontrolny, w skrócie JPK.

 

Jeżeli księgowość prowadzisz komputerowo sam, to musisz odpowiedzieć sobie na kilka pytań i zastanowić czy dalej jesteś gotowy inwestować w siebie, swoją wiedzę, sprzęt i oprogramowanie, czy masz na to czas,  czy raczej dochodzisz do wniosku, że lepiej będzie gdy zajmie się tym profesjonalista?

A jeżeli prowadzisz księgowość ręcznie, na papierze, to najwyższy czas zastanowić się, czy warto robić to dalej. Niedługo nie będzie możliwości używania technologii papierowych, więc pozostaje albo zakupić odpowiednie rozwiązania informatyczne – program księgowy i podpis elektroniczny, albo znaleźć odpowiedniego księgowego, który posiada wiedzę, sprzęt i zajmie się tym za Ciebie. 

 
Ze swojej strony zachęcamy do jak najszybszego zajęcia się dostosowaniem swojej firmy do nowej ery księgowości w Polsce, która rozpocznie się za około 114 dni czyli 2737 godzin lub inaczej 164220 minut! Tak więc przedsiębiorco - nie trać cennego czasu – skorzystaj z usług naszego Biura Rachunkowego SZMARAGD  z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej, przy ulicy Sikorskiego 14/12 – tuż obok Urzędu Miasta.